صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟

خرید بلیط ارزان هواپیما یکی از دغدغه های همیشگی مسافران است. چه مسافرانی که همچنان به شیوه ی سنتی به آژانس های هواپیمایی مراجعه می کنند و چه آن دسته ای که منتظر بلیط چارتری می مانند همه و همه بطور مشترک به یک پرواز ایمن با بلیطی ارزان قیمت فکر می کنند؛ کاری که در حال حاضر با کمک موتورهای جستجوی بلیط هواپیما دیگر دور از ذهن نیست. اما با این تعدد و تنوع در سایت های جستجوی بلیط هواپیما کدام راه بهتر است؟

بی تردید، جستجو و مقایسه ی قیمت ها در سایت های مختلف خرید بلیط امری خسته کننده و ملال آور خواهد بود که موتور جستجوی "فی بلیط" این مهم را آسان کرده است. "سایت فی بلیط" با سرعتی بسیار بالا و رایگان به راحتی و به زبان فارسی ارزان ترین بلیط را برای سفر در اختیار شما قرار خواهد داد چراکه "فی بلیط" تنها سایت متضمن ارائه ارزان ترین قیمت در ایران است.

چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟ | فی بلیط

خرید بلیط هواپیما می تواند یکی از پر استرس ترین قسمت های سفر باشد. بلیط هواپیما گران است و قیمت ها متنوع، به همین دلیل اغلب نگران این موضوع هستیم که اگر اکنون بلیط بخریم شاید بعدا بلیط ارزان شود و پول زیادی ضرر کنیم و با خودمان می گوییم شاید اگر کمی صبر کنیم بلیط ارزان تر شود.

برخی افراد هنوز از وجود موتورهای جستجوی بلیط هواپیما آگاهی ندارند و تنها به نزدیک ترین آژانس هواپیمایی مراجعه و بلیط خود را بدون هیچگونه اطلاعی از قیمت های مختلف پرواز رزرو می کنند. برخی دیگر از مردم منتظر بلیط چارتری می مانند، اما مسلما بدون استفاده از موتور جستجوی بلیط هواپیما نمی توانند از تمامی پروازهای چارتری آگاه باشند چراکه شرکت های هواپیمایی متعددی مشغول به کار هستند.

پیدا کردن پروازهای ارزان قیمت با وجود وب سایت های مختلف و قیمت های گوناگون همیشه کار آسانی نیست. گاهی اوقات جستجو برای بلیط ارزان آنقدر خسته کننده می شود که ممکن است در تصمیم گیری دچار مشکل شوید و نتوانید ارزان ترین قیمت را پیدا کنید.

امروزه با استفاده از موتورهای جستجوی بلیط هواپیما می توانید ارزان ترین بلیط را برای سفر خود پیدا کنید. در حال حاضر موتورهای جستجوی بیشماری از جمله علی بابا، قاصدک، فلایتیو و دیگر موتورها در اینترنت فرآیند رزرو بلیط را انجام می دهند اما این سایت ها به دلیل گرفتن کمیسیون و همچنین عدم توان اتصال به تمامی سایت های موجود در ایران امکان ارائه کمترین قیمت را ندارند. پس چاره چیست؟

 ارزان ترین بلیط هواپیما با فی بلیط | فی بلیط

با استفاده از موتور جستجوی "سایت فی بلیط" با سرعتی بسیار بالا و رایگان می توانید به راحتی و به زبان فارسی ارزان ترین بلیط را برای سفر خود پیدا کنید، چراکه "فی بلیط" تنها سایت متضمن ارائه ارزان ترین قیمت در ایران است.


در ادامه به راهکارهایی اشاره می کنیم که بتوانید ارزان ترین بلیط هواپیما را برای خود رزرو کنید:

در مورد تاریخ و زمان سفر انعطاف پذیر باشید

قیمت بلیط هواپیما به میزان قابل توجهی بسته به روز هفته، زمان سال و مناسبت ها متفاوت است. معمولا تابستان فصل اوج سفرهاست چراکه آب و هوا خوب است و مدرسه ها تعطیل هستند. در نتیجه اگر زمانی سفر کنید که همه قصد سفر دارند، بلیط گران خواهد بود. سعی کنید در مورد تاریخ سفر انعطاف پذیر باشید. به طور مثال سعی کنید در بهار یا پاییز به تهران سفر کنید چراکه مردم کمتری در این فصول به این شهر می آیند و بلیط ها ارزان تر هستند.

علاوه بر این سعی کنید تا در اواسط هفته به سفر بروید زیرا بیشتر مردم آخر هفته را برای سفر انتخاب می کنند و همین موضوع سبب می شود تا بلیط ها در آخر هفته گران شوند. همچنین قیمت پروازها در صبح زود و آخر شب ارزان تر هستند چون مردم کمتری تمایل دارند تا در این ساعات سفر کنند.

در انتخاب مقصد انعطاف پذیر باشید

اگر تاریخ سفر برایتان بسیار مهم و غیر قابل تغییر است لااقل در انتخاب مقصد انعطاف پذیر باشید. اگر واقعا به دنبال بلیط ارزان هستید بهترین حالت این است که هم در تاریخ و هم مقصد خود انعطاف پذیر باشید.

خوشبختانه در سایت "فی بلیط" و با استفاده از موتور جستجوی این سایت به راحتی می توانید ارزان ترین بلیط را به آسانی و با انجام چند مرحله ساده پیدا کنید.

همیشه پرواز مستقیم به مقصد نداشته باشید

علاوه بر تاریخ و مقصد، نحوه رسیدن به مقصد نیز می تواند نقش مهمی در ارزان شدن بلیط داشته باشد. به عنوان مثال فرض کنید قیمت پرواز مستقیم از تهران به پاریس 4 میلیون تومان است اما اگر ابتدا به قطر سفر کنید و سپس به پاریس بروید قیمت نهایی بلیط شما 3 میلیون تومان خواهد بود. در نتیجه این کار می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش قیمت بلیط هواپیما داشته باشد.

به یاد داشته باشید که تمام موتورهای جستجو یکسان نیستند

برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط باید موتورهای جستجوی متفاوتی را امتحان کنید تا مطمئن شوید که بلیط مناسب را پیدا کرده اید. بعضی از موتورهای جستجو برای رزرو کردن بلیط باید کمیسیون بدهند و برخی دیگر ممکن است هزینه ای برای رزرو بلیط از شما بگیرند. بنابراین موتورهای جستجوی بلیط یکسان نیستند و قیمت های متفاوتی دارند.

اما همانطور که پیش از این اشاره کردیم "فی بلیط" تنها راه شناسایی ارزان ترین بلیط است و با استفاده از موتور جستجوی "فی بلیط" می توانید به آسانی و به طور کاملا رایگان ارزان ترین بلیط را برای خود رزرو کنید و همانطور که گفته شد "فی بلیط" به شما این ضمانت را می دهد که بلیط شما ارزان ترین بلیط خواهد بود.

قیمت های شرکت های هواپیمایی را با هم مقایسه کنید

در هنگام رزرو بلیط تنها به یک شرکت هواپیمایی(به طور مثال شرکت هواپیمایی ماهان) متکی نباشید. گاها شایعه هایی شنیده می شود که فلان شرکت همیشه ارزان ترین بلیط ها را دارد اما هرگز به این شایعه ها توجه نکنید و هنگام رزرو بلیط قیمت تمامی شرکت ها را با هم مقایسه کنید زیرا نمی توان تنها به یک شرکت خاص با قیمت ارائه شده اکتفا کرد. خوشبختانه در "فی بلیط" این قابلیت برای شما فراهم شده تا قیمت تمامی شرکت های هواپیمایی را با هم مقایسه کنید. بدین ترتیب می توانید بلیطی ارزان تر از پیش تهیه کنید.

همیشه به دنبال تخفیف ها باشید

یکی دیگر از روش های رزرو بلیط ارزان استفاده از تخفیف ها است. گاهی اوقات شرکت ها برای برخی از پروازهای خود تخفیف هایی در نظر می گیرند که همین مسئله می تواند قیمت بلیط را بسیار کاهش دهد. البته باید در نظر داشته باشید که معمولا این تخفیف ها برای مدت کوتاهی اعمال می شوند و اگر هر روز موتور جستجوگر را سرچ نکنید، ممکن است این تخفیف ها را از دست بدهید.

لازم نیست نگران باشید زیرا با استفاده از سیستم هشدار "فی بلیط" می توانید از تخفیفات احتمالی از طریق اس ام اس و ایمیل مطلع شوید.

بهتر است بلیط را زودتر رزرو کنید اما نه خیلی زود!

معمولا شرکت ها هرچه به تاریخ پرواز نزدیک تر می شوند هزینه پروازهای سیستمی را افزایش می دهند اما همیشه چنین نیست و گاها کاهش یا افزایش قیمت مبتنی بر تقاضای مشتریان است و البته این موضوع در مورد پروازهای چارتری صدق نمی کند زیرا این پروازها هرچه به تاریخ نزدیک تر می شوند ارزان تر خواهند شد. بنابراین اگر قصد رزرو پرواز سیستمی دارید بهتر است که بلیط خود را در لحظه آخر و یا خیلی زود رزرو نکنید. معمولا بهترین زمان برای رزرو بلیط در فصل های عادی بین 6 تا 8 هفته قبل از تاریخ پرواز و در فصل های شلوغ مانند تابستان 3 ماه قبل از تاریخ پرواز است.