صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

ارزانترین بلیط چارتر با بلیط معمولی چه تفاوتی دارد؟

اگر از تفاوت های بین بلیط سیستمی و بلیط چارتر خبر داشته باشید در هنگام خرید بلیط می دانید که بهتر است کدام یک از این 2 بلیط را تهیه کنید تا برای شما مناسب و در عین حال مقرون به صرفه باشد. برای خرید ارزانترین بلیط چارتر که یک بلیط پرطرفدار است و بلیط سیستمی به فی بلیط مراجعه کنید. همه ی کسانی که با هواپیما سفر کرده اند اسم بلیط چارتر را حتما شنیده اند و خودشان بارها و بارها از این بلیط استفاده کرده اند. اما چرا مسافران بلیط چارتری را بر بلیط معمولی ترجیح می دهند؟

ارزانترین بلیط چارتر را بیشتر بشناسید

فروش چارتری بلیط هواپیما معمولا برای مسیرهای پر رفت و آمد پروازی است. در حال حاضر در ایران هم بلیط چارتر داخلی و هم بلیط چارتر خارجی وجود دارد. این باور که بلیط چارتر همیشه از بلیط سیستمی یا معمولی ارزان تر است باور درستی نیست. قیمت بلیط چارتر متغیر است و چارترکننده قیمت گذاری می کند. چارترکننده هم بر اساس میزان تقاضا در قیمت بلیط خود تغییرات می دهد. وقتی تقاضا بالا می شود بلیط چارتر هم قیمت با بلیط معمولی و گاه گران تر هم می شود. پس این فرضیه که بلیط چارتری یعنی بلیط ارزان همیشه صحت ندارد. ولی در ایام غالب سال که پیک سفر نیست بلیط چارتر ارزان تر است و چارترکننده بر روی بلیط هایش برای اینکه روی دستش نماند تخفیف می زند.

به طور مثال بلیط هواپیما چارتر تبریز مشهد یکی از بلیط های محبوب و پرمخاطب است و در ایامی جز تعطیلات و اعیاد و یه ویژه مناسبت های مذهبی می توان این بلیط را با قیمت مناسب خریداری کرد. بلیط هواپیما چارتر ارزان لحظه آخری را نباید از دست داد به ویژه در فصول خلوت مسافرت چراکه قیمت بلیط چارتر به استقبال مسافران بستگی دارد و هر چه این استقبال بیشتر باشد امکان خرید بلیط چارتر لحظه آخری کاهش می یابد از این رو شما باید در فصول شلوغ و پر تردد سفر با هواپیما به شانس تکیه نکنید و خرید بلیط خود را به امید بلیط چارتری ارزان قیمت به لحظه ی آخری موکول نکنید؛ چه بسا بلیط ارزانی در کار نباشد.

تفاوت بین بلیط سیستمی و بلیط چارتری

چند تفاوت عمده بین بلیط سیستمی و یا معمولی با بلیط چارتری وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

  • قیمت بلیط سیستمی توسط شرکت هواپیمایی طبق نرخ مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری تعیین می شود و ثابت است. قیمت بلیط چارتری توسط چارتر کننده مشخص می شود و متغیر است.
  • بلیط های سیستمی قابل استرداد یا همان قابل لغو شدن هستند و چنانچه از پرواز خود منصرف شدید با کسر جریمه پولتان به شما بازگردانده می شود. در بلیط های چارتری قوانین کنسلی را چارتر کننده مشخص می کند و ممکن است در بسیاری موارد استرداد بلیط شامل حال بلیط چارتری شما نشود و یا در صورت استرداد جریمه ی بالایی به آن تعلق گیرد بنابراین ما به شما توصیه می کنیم حتما قبل از خرید بلیط چارتر در مورد قوانین کنسلی آن اطلاعات کسب کنید.
  • در بلیط سیستمی قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسال با کودک و نوزاد متفاوت است و هر چه سن مسافر کمتر باشد هزینه ی کمتری به بلیط وی تعلق می گیرد اما در بلیط چنین تفاوتی وجود ندارد و قیمت بلیط برای همه یکسان است.

یکی از معدود سایت های جامع جستجو که به صورت اینترنتی بلیط شما را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می دهد سایت فی بلیط است. در این سایت هم امکان جستجوی گسترده در میان تمام قیمت ها و ایرلاین های موجود هست و هم می توان خرید اینترنتی از طریق این سایت انجام داد با این اطمینان که بلیط چارتر شما جزو ارزان ترین ها و مناسب ترین هاست.