صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

چرا خرید بلیط چارتر؟

احتمال فروش بلیط چارتر ارزان با توجه به کاهش میزان تقاضا برای خرید بلیط افزایش می یابد و شما می توانید از سایت های معتبری چون فی بلیط که با پشتیبانی 24 ساعته خرید بلیط چارتر را آسان کرده است به بلیط چارتر دلخواه خود برسید. چارتر کلمه ای است رایج که در حوزه های مختلف پرواز، هتل ها و وسایل حمل و نقل استفاده می شود و در بسیاری موارد ارزان بودن را در ذهن تداعی می کند. چارتر به معنی دربست اجاره کردن است که در سیستم هواپیمایی وقتی کاربرد دارد که بعضی از شرکت ها و آژانس های هواپیمایی، همه یا تعدادی از صندلی های هواپیما را برای مدت معینی(طولانی و یا کوتاه) اجاره می کنند و همین موضوع منجر به کاهش هزینه ها به میزان چشمگیری می شود. خرید بلیط چارتر یکی از گزینه های پرطرفدار در میان مسافران است.

چرا قیمت بلیط چارتر متغیر است؟

ممکن است برایتان سوال پیش آید که چرا قیمت به طور مثال بلیط چارتری مشهد به کیش در یک ماه و یا یک بازه ی زمانی با ماه دیگر و بازه ی زمانی دیگر متفاوت است؟ پاسخ ما به شما این است که زمان و تاریخ سفر شما بر روی قیمت بلیط تاثیرگذار است. کاهش و یا افزایش قیمت بلیط چارتر کاملا بستگی به شرایط دارد. به طور مثال نمی توان برای سفر به استانبول زمان خاصی را تعیین کرد اما برای سفر به کیش قطعا تابستان و فصل گرم و شرجی آن متقاضی سفر کمتر خواهد شد. همین کاهش تقاضا چارترکننده را بر آن می دارد که قیمت بلیط ها را کمتر کند تا متقاضی بیشتر شود و بلیط ها به فروش برسد و بدین ترتیب چارترکننده متحمل ضرر و زیان برای صندلی های خالی پرواز نشود. دلیل پیدا شدن بلیط چارتری ارزان کیش در برخی از فصول سال و نیز نوسانات بلیط چارتری هواپیما در دلایل عنوان شده خلاصه می شود.

شرکت های هواپیمایی مستقیما بلیط چارتری را عرضه نمی کنند از این رو شما برای تهیه ی بلیط چارتری باید به سراغ دفاتر و شرکت های مسافرتی بروید. آژانس های مسافرتی برخی یا همه ی صندلی های یک هواپیما را برای مسیرهای پرتردد به صورت سالیانه یا فصلی کرایه می کنند. قیمت های بلیط هایی که اصطلاحا چارتر می شوند متفاوتند زیرا دیگر نه با نظر شرکت هواپیمایی که با قیمت گذاری شرکت چارتر کننده عرضه می شوند. در واقع این نرخ گذاری بر اساس نظر چارترکننده است که میزان سود فروش این بلیط ها را برای خود تخمین می زند. معمولا سود پایینی در نظر گرفته می شود تا تمام بلیط های چارتری به فروش برسند و ضرری متوجه آژانس مسافرتی نشود. در مسیرهای پر رفت و آمد، بلیط های چارتری چون بلیط چارتری مشهد تهران طرفداران بسیاری دارد چرا که اقتصادی و مقرون به صرفه است اما همین بلیط چارتری مشهد به تهران در شرایطی که تقاضا بالا می رود هم نرخ با بلیط معمولی و یا حتی گران تر عرضه می شود.

همه ی مزایای خرید بلیط چارتر

بلیط چارتر مزایا و در کنار آن معایبی هم دارد. بزرگترین مزیت بلیط چارتر قیمت آن است. احتمال خرید بلیط چارتر ارزان در فصول اصطلاحا لو سیزن و یا همان غیر پیک که مسافرت ها کمتر می شود بسیار بالاست در حالیکه بلیط سیستمی نرخ ثابتی دارد. شرکت های چارتر اقدام به پیش خرید بلیط ها از شرکت های هواپیمایی کرده اند و برای به دست آوردن هزینه ی چارتر، بلیط خود را با سود کمتری می فروشند. در واقع با این کار هم شرکت های گردشگری ضرر نمی کنند و هم شما می توانید با هزینه ی کمتر نسبت به هزینه واقعی، بلیط خود را خریداری کنید. ضمن اینکه صندلی ها و شرایط پرواز در بلیط چارتری عینا مثل بلیط سیستمی است و هیچ تفاوتی در شرایط و استفاده از امکانات پرواز ندارد.

نکته ای که باید در مورد بلیط چارتر بدانید اینکه این بلیط همیشه ارزان تر از بلیط معمولی نیست. در تعطیلات نوروز که های سیزن سفر در ایران است و افراد بسیاری به دلیل خوش آب و هوا بودن بهار در اکثر نقاط ایران و تقارن آن با تعطیلات ارگان های علمی و دولتی این فصل را برای مسافرت انتخاب می کنند، احتمال عرضه ی بلیط چارتر ارزان بسیار کم می شود. این بلیط ممکن است هم قیمت با بلیط معمولی باشد و یا حتی گرانتر چراکه نرخ بلیط چارتر بر مبنای میزان تقاضا تغییر می کند و بالا بودن حجم تقاضا از سوی مسافران بر فروش بلیط چارتری تاثیر مستقیم دارد. برای خرید بلیط هواپیما خارجی ارزان هم همین است و در ایامی غیر از تعطیلات که متقاضی سفر به خارج کشور کمتر است بلیط هواپیما خارجی ارزان راحت تر پیدا می شود.

آنچه که به عنوان بزرگترین مشکل بلیط چارتری می توان از آن نام برد غیرقابل استرداد بودن این نوع بلیط است. در صورت انصراف از سفر، بلیط چارتری را در اکثر موارد نمی توانید پس دهید، در موارد اندک هم جریمه ی آن انقدر بالاست که تقریبا معادل هزینه ی خود بلیط تمام می شود. با مزایای خرید بلیط چارتر آشنا شدید اما اگر به دنبال یک خرید ساده و ارزان و مطمئن هستید با فی بلیط همراه شوید تا بهترین خرید اینترنتی خود را تجربه کنید.