صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

همه چیز درباره خرید بلیط

بالغ بر 15 ایرلاین در سیستم هواپیمایی کشور فعال هستند و هر کدام با شرایط و قیمت گذاری مختص خود، زمینه ی خرید بلیط برای مسافران را فراهم می کنند. شما می توانید با فی بلیط یک خرید بلیط ارزان و مناسب و آسان را تجربه کنید. خرید بلیط اولین مجوز شما برای هر سفری است. بلیط شما بسته به سفرتان؛ اینکه زمینی باشد و یا هوایی شامل بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس می شود. هر سه گزینه برای سفرهای داخلی کاربرد دارد اما اگر به دنبال سفر خارجی هستید معمولا گزینه ی اتوبوس مردود است و قطار هم در برخی مسیرهای محدود قابل استفاده است، اما سفر با هواپیما همیشه برای شما مهیاست.

هر بلیط؛ مجوزی برای هر سفر

خرید بلیط هواپیما به دو روش انجام می شود: خرید حضوری و خرید آنلاین. در خرید حضوری بلیط، شما در ساعاتی که آژانس های مسافرتی و جهانگردی خدمات خود را ارایه می دهند به این دفاتر مراجعه می کنید، به سراغ کانترهای فروش می روید و از آنها در مورد مسیر پروازی خود و قیمت بلیط های موجود سوال می پرسید و در صورت موافق بودن با شرایط پرواز، بلیط خود را خریداری می کنید. با وجود معایبی که این روش سنتی دارد از جمله اتلاف وقت و هزینه و انرژی و نیز محدود بودن انتخاب ها اما هنوز مخاطبان خاص خود را داراست. از آنجایی که دو نوع بلیط در سیستم هواپیمایی کشور به نام های بلیط سیستمی و بلیط چارتری وجود دارد، هر کدام از آنها بنا به شرایط و کارکرد مفیدشان خریداری می شوند. بلیط سیستمی معمولا نرخ ثابتی در طول سال دارد و برای رده های سنی مختلف تخفیف قایل می شود. از طرفی قابلیت کنسل شدن این بلیط وجود دارد و شما می توانید به محض منصرف شدن از سفر خود، این بلیط را لغو کنید و بخشی از هزینه ی خود را دریافت کنید چراکه مبلغی به عنوان جریمه از هزینه ی شما کسر می شود ولی به هر حال بخشی از آن به شما بازگردانده می شود.

خرید بلیط هواپیما چارتر علاوه بر امتیاز بزرگی که دارد یعنی متغیر بودن نرخ آن، معایبی دارد که باعث می شود در شرایطی بلیط سیستمی به این بلیط ترجیح داده شود. از جمله ی آن می توان به غیر قابل کنسل بودن بلیط چارتر و نیز یکسان بودن قیمتش برای تمام رده های سنی اشاره کرد. اما با توجه به متغیر بودن قیمت آن بسته به شرایط و فصل سفر می توان همیشه در کمین بلیط چارتری ارزان بود و از یک سفر مقرون به صرفه سود برد. به طور مثال، قیمت بلیط هواپیما مشهد به دلیل توریستی و زیارتی بودن شهر مشهد، در تعطیلات رسمی و مناسبت های مذهبی افزایش دارد اما اگر شما می خواهید مثلا از تهران به مشهد سفر کنید بد نیست روزهایی غیر از این روزها را انتخاب کنید تا بتوانید با یک قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد ارزان و مناسب سفر کنید.

سفری آسان با خرید بلیط ارزان

برای خرید بلیط هواپیما ارزان علاوه بر اینکه بهتر است فصل کم ترافیک گردشگری را برای سفر انتخاب کنید باید به نوع ایرلاین خود نیز دقت کنید. بالغ بر 15 ایرلاین در ایران به ارایه ی خدمات مشغولند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. به طور مثال خرید بلیط هواپیمایی وارش با خرید بلیط هواپیمایی ماهان و هر دوی اینها با خرید بلیط از هواپیمایی زاگرس فرق دارد چون ایرلاین ها متفاوت هستند و هر کدام بسته به مدل هواپیما و امتیازات و امکانات و ساعات پرواز و خدماتی که ارایه می دهند بلیط خود را قیمت گذاری می کنند. رصد کردن قیمت ها می تواند شما را به یک نتیجه ی کلی از حدود قیمت های بلیط هواپیما برساند تا بتوانید بر اساس آن انتخاب آگاهانه و مفیدی داشته باشید. اگر به دنبال سیستمی هستید که این رصد و بررسی و ارزیابی و مقایسه ی بین قیمت ها را به طور خودکار در عرض چند ثانیه انجام دهد و شما را از گرفتاری جستجوی زمانبر و کلافه کننده بین سایت های مختلف و متنوع و فراوان فروش بلیط آنلاین نجات دهد، موتور جستجویی را انتخاب کنید که علاوه بر اعتبار و اطمینان از پس تمام این کارها به بهترین شکل ممکن برآید و فرآیند خرید بلیط شما را آسان و آسان تر کند. موتور جستجویی چون فی بلیط که امتحانش را پس داده است و زمان و انرژی شما را می خرد و به ازای آن یک بلیط مقرون به صرفه و مناسب در اختیارتان می گذارد؛ بلیطی که مطمئنید ارزان ترین و بهترین بلیط موجود است.