صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

ارزانترین بلیط هواپیما و ناگفته هایش

قدمت بلیط هواپیما به اولین پروازهای مسافربری یعنی سال 1909 میلادی برمی گردد. در این بین، ارزانترین بلیط هواپیما و حتی روش فروش آن دستخوش تغییرات بزرگی شد بطوریکه در حال حاضر به جای خرید حضوری از مسوول کانتر فروش و یا خرید آنلاین از سایت فروش بلیط کافی است به موتورهای جستجوی هوشمند و پیشرفته مراجعه کنید. تاریخ استفاده از بلیط هواپیما به اولین پروازهای مسافربری یعنی سال 1909 میلادی برمی گردد. در واقع کارکرد آن از همان اول حکم ورود به هواپیما و مجوز استفاده از پرواز را داشت و با پرداخت مبلغی توسط مسافر از شرکت هواپیمایی خریداری می شد. سالها گذشت و سیستم دستی جای خود را به سیستم ها و تجهیزات کامپیوتری داد و فرآیند خرید بلیط گسترده و رزرو و استرداد و چارتر و ... به آن اضافه شد. ساختار قیمت گذاری متنوع شد و همین تنوع و تعدد قیمت ها بسیاری از مسافران را به سوی سفر با هواپیما کشاند.

با بلیط ارزان هواپیما سفر کنید

برخی هنوز استفاده از هواپیما را لاکچری و متعلق به قشر مرفه می دانند در حالیکه کاملا در اشتباهند. آنقدر قیمت ها در بلیط هواپیما متغیر و متنوع است که هر لحظه ممکن است بلیطی ارزان تر از قطار و اتوبوس نصیب شما شود. این فراوانی و نوسان قیمت نه در بلیط قطار است و نه در بلیط اتوبوس. پس باید در هنگام خرید بلیط اعم از بلیط هواپیما داخلی و بلیط هواپیما خارجی این مهم را در نظر داشته باشیم که وسیله ی نقلیه ای که ما را با بیشترین سرعت و امکانات و نیز راحت تر از همه به مقصد می رساند هواپیما است و بهتر است که بلیط های آن را هم چک کنیم چراکه همیشه راه هایی برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما وجود دارد؛ راه هایی چون بلیط لحظه آخری.

ارزانترین بلیط هواپیما و انواع آن

بلیط هواپیما دو نوع است: بلیط سیستمی، بلیط چارتری. بلیط سیستمی بلیطی است که توسط سازمان هواپیمایی کشوری قیمت گذاری می شود، قیمت آن معمولا در طول سال ثابت است، قابل استرداد است و شامل تخفیف برای کودکان می شود. اما بلیط چارتری بلیطی است که توسط چارترکننده قیمت گذاری می شود، قیمت آن متغیر است، غیر قابل استرداد است و هیچ تخفیفی برای کودکان قایل نمی شود. بلیط چارتر بلیط محبوبی است و بلیط لحظه آخری که اغلب در کنار واژه ی چارتر استفاده می شود یکی از بلیط های پرکاربرد است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت و نزدیکی به زمان پرواز(کمتر از 24 ساعت)، با نرخی به مراتب کمتر از نرخ معمول یک بلیط هواپیما به فروش می رسد. البته این مورد را فقط باید در زمان های غیر پیک مسافرت جستجو کرد در غیر اینصورت نمی توان انتظار بلیط لحظه آخری آن هم از نوع ارزان داشته باشید. به طور مثال برای خرید بلیط کیش لحظه آخری از اصفهان اگر در "های سیزن" مسافرت نباشیم می توانیم یک بلیط ارزان قیمت مناسب پیدا کنیم. مبدا و مقصد فرقی نمی کند مهم خلوت بودن مسیر پروازی است مثلا در سفر به چابهار در روزهای شلوغ مسافرت به این شهر نباید انتظار خرید بلیط ارزان هواپیما تهران به چابهار را داشته باشیم. برای مقاصد دیگر هم همین است. هر شهری فصلی دارد برای مسافرت و اگر شما به دنبال ارزانترین بلیط هواپیما تهران مشهد و یا بلیط هواپیما تهران شیراز هستید باید به این نکته توجه کنید که مشهد و شیراز در چه ایامی از سال پر مسافر هستند چراکه این مهم بسیار در تعیین قیمت بلیط تاثیرگذار است.

بلیطی ارزان با جستجویی آسان

برای جستجوی هر بلیطی شما به موتور جستجوی پیشرفته و کارآمدی نیاز دارید. جستجوگری که با فیلتر کردن انتخاب هایتان، دقیقا همان چیزی را به شما می دهد که از آن خواسته اید. ویژگی منحصر به فرد بودن فی بلیط به جامع بودن این سایت بر می گردد که هر سایت معتبر فروش بلیط را پوشش می دهد و بدین ترتیب شما از این جستجوگر حرفه ای و پیشرفته دست خالی بیرون نمی روید. به طور مثال برای خرید بلیط ارزان هواپیما علی بابا به جای اینکه انتخاب های خود را محدود کنید به فی بلیط مراجعه کنید تا به جای مشاهده ی بلیط ارزان یک سایت تمام بلیط های ارزان موجود را مشاهده کنید.