صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

سفر به باتومی؛ آسان و ارزان

باتومی، با جمعیتی بالغ بر 120 هزار نفر، پایتخت توریستی، مهم ترین بندرگاه و دومین شهر بزرگ گرجستان است. بهترین ماه های سفر به باتومی، ماه های جولای و سپتامبر است. برای داشتن سفری آسان و ارزان، بلیط خود را از موتور جستجوی فی بلیط تهیه کنید تا ارزان ترین بلیط را در کمترین زمان در اختیار شما قرار دهد. گرجستان در چند سال اخیر به یکی از مقاصد مورد توجه ایرانیان بدل شده است بطوریکه بسیاری ترجیح می دهند به این کشور سفر و از جاذبه های آن دیدن کنند. گرجستان ویزا نمی خواهد و هزینه های سفر به شهرهای آن از جمله سفر به باتومی نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی مناسب تر است. به باتومی لقب پایتخت گردشگری گرجستان داده اند؛ شهر ساحلی زیبا با با طبیعتی دلربا و سازه هایی مدرن و خیره کننده که طی یک قرن اخیر رشد و توسعه ی چشمگیری داشته است.

سیاحت در پایتخت گردشگری گرجستان

قدمت باتومی به پیش از میلاد مسیح برمی گردد. موقعیت استراتژیک این شهر همواره مورد توجه حکمرانان و کارزار قدرت طلبی ها و کشمکش های بسیار بوده است. پس از تصرف این شهر توسط عثمانی ها، سرانجام با پیمان صلحی بین ترک ها و روس ها باتومی دوباره به گرجستان برمی گردد. با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، باتومی سرمایه گذاران بین المللی را به سوی خود جذب می کند و در نهایت به وضعیت درخشان کنونی می رسد.

باتومی، با جمعیتی بالغ بر 120 هزار نفر، پایتخت توریستی، مهم ترین بندرگاه و دومین شهر بزرگ گرجستان است. این شهر از نظر اقتصادی و تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باتومی، به شهر ادیان و احزاب مختلف مشهور است به طوریکه کاتولیک‌ ها، ارمنی‌ ها، یهودیان و مسلمانان در این شهر با آرامش در کنار هم زندگی می‌ کنند. بناهای تاریخی زیادی با فرهنگ های مختلف در این شهر زیبا وجود دارند که بازید از آنها خالی از لطف نیست. سواحل دریای سیاه باتومی یکی از نقاط قوت این شهر است که بر زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این شهر بسیار افزوده است و آب و هوای این شهر ساحلی را دلپذیر و معتدل کرده است. باغ های گیاه شناسی باتومی معروفند. این باغ ها که در نقطه ای دنج در نزدیکی اقیانوس و به دور از هیاهوی شهر واقع شده اند، تجربه ای دلپذیر و فوق العاده آرامش بخش را برای شما رقم می زنند. زمستان های باتومی هم طرفداران خود را دارد و اسکی در کوه های اطراف باتومی یکی از انگیزه های سفر به این شهر است. بازدید از کلیسای مقدس در بالای تپه های باتومی و نیز گشت و گذار با تله کابین را در این شهر از دست ندهید. مجسمه‌ های متحرک عشق هم دیدنی اند؛ مجسمه‌ های فلزی که یک زن و مرد را نمایش می‌ دهد که به سمت هم حرکت می کند و می‌چرخد و با هم ادغام می‌شود. طراح اولیه ی مجسمه از داستانی به نام «علی و نینو» الهام گرفته‌ شده که در واقع داستان عشق دختر جوان آذربایجانی است.

بهترین زمان سفر به باتومی کی است؟

باتومی هر چهار فصلش جذاب و دیدنی است، آب و هوایش شرجی و نیمه گرمسیری و پرباران ترین شهر گرجستان است. بعضی ها تفریحات آبی و دریایی باتومی را در تابستان ترجیح می دهند و برخی زمستان باتومی و بازی ها و تفریحات زمستانی اش را انتخاب می کنند. بهترین ماه های سفر به باتومی، ماه های جولای و سپتامبر است. پروازهای لحظه آخری همیشه یکی از گزینه های جذاب برای سفر بوده اند. این نوع پروازها اگرچه سرعت عمل و آمادگی از قبل را می طلبند اما مقرون به صرفه بودن آنها به آدم می چسبد. تورهای خارجی لحظه آخری و تورهای داخلی لحظه آخری هم همین خاصیت را دارند. تورهایی که با برنامه ریزی توسط دفاتر مسافرتی برای شما در نظر گرفته می شود و در ایامی خاص عرضه می شود و معمولا نسبت به سایر تورها مناسب تر است. قیمت تور هوایی گرجستان هم اگر که لحظه آخری باشد یکی از بهترین شرایط ایجاد شده است که باید چمدان های بسته را برداشت و به این کشور سفر کرد. پیشنهاد ما سفری آسان و ارزان به باتومی است بدین ترتیب که بلیط خود را از موتور جستجوی فی بلیط تهیه کنید تا ارزان ترین بلیط را در کمترین زمان در اختیار شما قرار دهد.