صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

سفر به شهر اولین ها با بلیط تبریز

تبریز شهر اولین ها و روایتگر تاریخ زنده ایران است. اگر قصد سفر به تبریز را دارید ما برای شما 2 پیشنهاد داریم اول، بلیط تبریز خود را از سایت فی بلیط و دوم، محل اقامت خود را از سایت های رزرو هتل تهیه کنید. این انتخاب های جداگانه، شما را به سفری ارزان و مطمئن هدایت می کند. تبریز چهارمین شهر پرجمعیت ایران است و بعنوان یکی از قطب های صنعتی نقش مهمی در اقتصاد کشور بر عهده دارد از این رو مسیر پروازی تبریز یکی از مسیرهای ویژه و بلیط تبریز یکی از بلیط های حائز اهمیت برای بسیاری از صاحبان صنایع و مشاغل است.

چرا تبریز؟

تبریز اولین پایتخت ایران جدید در دوره صفویه است. زبان مردم تبریز، ترکی آذربایجانی است. تبریز به شهر اولین ها شهره است چرا که اولین هتل، اولین سینما عمومی، اولین کافه تریا، اولین شهرداری و بسیاری دیگر از اولین های ایران در این شهر بنا شده است.

آش شیله عدس، آش اوماج، کوکوی لوبیا سبز تبریز، کوفته تبریزی، قایقاناق و پیچاخ قیمه از جمله غذاهای محلی تبریز و صنایع دستی، اریس، لوز، راحت الحقوم، شیرینی لطیفه، شیرینی کنجدی، شکلات تسبیحی، صابون مراغه، حلوا گردویی و عسل طبیعی کوهستان سپند از جمله سوغات های تبریز هستند. تبریز تاریخ زنده ایران است و بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به این شهر مدرن سفر می کنند و از جاذبه های آن دیدن می کنند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که در ادامه برخی از آنها را برمی شمریم:

 1. کاخ شهرداری تبریز : شاهکاری به سبک معماری آلمانی
 2. بازار تبریز : یکی از زیباترین بازارهای ایرانی ثبت شده در میراث تاریخی یونسکو
 3. مسجد کبود یا مسجد جهانشاه : بنایی باشکوه و هنرمندانه
 4. ارگ تبریز(علیشاه) : بازمانده ای از قرن هشتم میلادی
 5. مسجد جامع تبریز(مسجد جامع کبیری) : تلفیقی از معماری قدیمی و جدید
 6. موزه آذربایجان : دومین موزه باستان شناسی ایران پس از موزه ملی تهران
 7. مقبره الشعرا(قبرستان سرخاب) : گورستانی با بیش از ۴۰۰ فرد نامی و عمدتا شاعر از جمله حکیم اسدی طوسی و سید محمد حسین شهریار
 8. پارک ایل گلی(شاه گلی) : جایی برای خوشگذرانی و تفریح و ورزش
 9. روستای کندوان : روستایی با خانه هایی لانه زنبوری در دل کوه های آتشفشانی سهند
 10. کلیسای استفانوس مقدس : دومین کلیسای بزرگ ارمنی ها در ایران متعلق به قرن چهارم هجری
 11. پارک کوهستانی عون بن علی(عینالی) : طبیعتی زیبا و دلپذیر در یک منطقه کوهستانی

آب و هوای شهر تبریز استپی و خشک است. تابستان‌ های این شهر گرم و خشک و زمستان هایش، سردند از این رو در هنگام خرید بلیط هواپیما حواستان به کوهستانی بودن این شهر و زمستان های سردش باشد. بهترین زمان برای سفر به تبریز ماه های تیر و مرداد و شهریور هستند. این روزها هم تعطیلات تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان است و هم خانواده ها فراغت بیشتری برای سفر دارند و هم هوای تبریز مطبوع و دلپذیر است اما به همان نسبت که تقاضا در این فصل برای خرید بلیط تبریز افزایش می یابد بلیط ارزان هواپیما سخت تر پیدا می شود.

چگونه بلیط تبریز را ارزان بخریم؟

چنانچه قصد رزرو هتل قبل از پرواز را ندارید بهتر است بلیط هواپیمای خود را برای ساعات اولیه ی روز تهیه کنید تا به هنگام ورود به تبریز، زمان کافی برای جستجو و تهیه ی یک اقامتگاه مناسب داشته باشید. چنانچه در قالب تور می خواهید به تبریز سفر کنید ما برای شما پیشنهاد بهتری داریم. در وهله ی اول خرید اینترنتی بلیط هواپیما را جایگزین مراجعه به آژانس های مسافرتی کنید تا محدوده ی انتخابتان گسترده تر شود و در مرحله بعد، بلیط خود را از سایت های رزرو بلیط و هتل خود را از سایت های رزرو هتل تهیه کنید. این انتخاب های جداگانه، شما را به بلیط هواپیما ارزان و محل اقامت ارزان بیشتر و بهتر هدایت می کنند. بلیط هواپیما چارتر و سیستمی هر دو ویژگی های خود را دارند که باید با دانستن آنها هر کدام که برای شما به صرفه تر است را تهیه کنید. در شرایطی بلیط هواپیما چارتر و در مواقعی بلیط سیستمی می تواند انتخاب بهتری باشد هر چند که بلیط چارتری یک بلیط محبوب و پرطرفدار است و در فصول غیرپیک سفر مثل زمستان و پاییز که تبریز سرد می شود این بلیط، ارزان ارایه می شود و خواهان بسیار دارد. بلیط ارزان خود را از سایت فی بلیط تهیه کنید و هتل ارزان خود را از سایت هایی چون جاباما، هتل یار، اقامت 24، اسنپ تریپ و ... رزرو کنید تا یک سفر ارزان و مقرون به صرفه به تبریز داشته باشید.