صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

سفری آسوده و آسان با خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما بهتر است تفاوت بین 2 بلیط سیستمی و چارتری را بدانید تا در صورت اقتضا هر کدام که به سود شماست را خریداری کنید. خرید بلیط هواپیما از فی بلیط خیال شما را راحت می کند که ارزان ترین و مناسب ترین بلیط موجود را در اختیار دارید. اگر به دنبال یک سفر آسان و با خیال آسوده هستید و قصد دارید سریع به مقصد برسید خرید بلیط هواپیما را در برنامه ی سفر خود قرار دهید.

سفری ارزان با خرید بلیط چارتری ارزان

کافی ست فقط یکبار با هواپیما سفر کرده باشید تا بلیط چارتر به گوشتان خورده باشد. بلیط چارتر یکی از دو نوع بلیط هواپیما است که ویژگی های خاص خود را دارد. نوع دیگر، بلیط سیستمی است که به بلیط معمولی هم شناخته می شود. بلیط سیستمی بلیطی است که از سوی مراجع مربوطه قیمت گذاری می شود و نرخ ثابتی دارد. معمولا این بلیط شامل تخفیف نمی شود اما اگر مسافر، کودک باشد بلیط سیستمی تخفیف می خورد.

بلیط چارتری برخلاف بلیط سیستمی نوسانات قیمتی بسیاری را در طول سال تجربه می کند که همه بر مبنای تصمیم چارترکننده اتفاق می افتد. چارترکننده ها اعم از آژانس ها و دفاتر مسافرتی و گردشگری و نیز سازمان های دولتی و غیردولتی تمام یا تعدادی از بلیط‌ های هواپیما را یک‌ جا و دربست برای یک مدت مشخص خریداری می‌کنند تا این بلیط‌ ها را به فروش برسانند. برای چارترکننده هیچ زمانی تضمین کننده ی فروش کامل بلیط ها نیست مگر اینکه فصل داغ گردشگری باشد و ترافیک مسافران زیاد در غیر اینصورت احتمال اینکه تمام بلیط‌ ها به فروش برسد و صندلی‌ها خالی نماند کم است. بنابراین چارترکننده ها این ریسک را نمی کنند و از ضرر جلوگیری می کنند. چگونه؟ با کاهش قیمت ها به طوریکه هر چه به زمان پرواز نزدیک می‌شویم، اگر بلیط ‌ها هنوز موجود باشند، چارترکننده باز هم قیمت‌ ها را کاهش می‌دهد. به همین دلایل ذکر شده است که بلیط چارتر از بلیط سیستمی ارزان تر می شود و در طول سال بارها افت و افزایش دارد.

البته باید یادآوری کنیم که بلیط هواپیما چارتر همیشه ارزان نیست و در مواقع شلوغ سفر یا اصطلاحا "های سیزن" قیمت این بلیط نه تنها کاهش نمی یابد بلکه گران هم می شود چراکه ازدحام مسافر میزان تقاضا را بالا می برد و خیال چارترکننده را از حیث فروش تمامی بلیط ها راحت می کند. اگر یک درصد هم احتمال باقی ماندن تعداد کمی بلیط باشد، این بلیط ها در 24 ساعت باقی مانده به پرواز با کاهش قیمت در قالب بلیط لحظه آخری به فروش می رسد هرچند که در ایام پیک سفر بلیط لحظه آخری هم کمیاب و گران می شود.

اگر تصویر می کنید که با خرید بلیط چارتری ارزان هواپیما سفری بی کیفیت و بی امکانات و در جایگاه نه چندان خوب هواپیما خواهید داشت باید به شما بگوییم که کاملا اشتباه می کنید. قیمت بلیط چارتر با بلیط سیستمی و یا چارتر ارزان با همه ی اینها فرق دارد اما صندلی های هواپیما برای همه یکسان است به طوریکه ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که همسفر کناری تان با بلیطی ارزان تر از شما سوار هواپیما شده باشد اما در کنار شما و مشابه با شرایط شما سفر کند. آنچه که شرایط سفر را از نظر امکانات و تسهیلات و امتیازات سفر متمایز می کند کلاس پروازی است که هر چه این کلاس بالاتر باشد قیمت بیشتر می شود و امکانات گسترده تر.

خرید بلیط هواپیما را با ما تجربه کنید

خرید بلیط هواپیما از هر نوع و از هر سایت فروش بلیط هواپیما می تواند باشد. خرید بلیط چارتری هواپیما علی بابا یا هر خرید دیگر از هر سایت دیگر، شما را به بلیط ارزان می رساند اما هیچ تضمینی برای اینکه بلیط شما ارزان ترین بلیط هواپیما باشد وجود ندارد. شما برای خرید بلیط هواپیما داخلی به طور مثال خرید بلیط چارتری مشهد به یک یا چند سایت فروش بلیط آنلاین مراجعه می کنید اما اینکه این سایت ها و جستجوهای شما برای پیدا کردن ارزان ترین و مناسب ترین بلیط هواپیما کافی باشد باید بگوییم کافی نیست و لازم است تا شما با یک موتور جستجوی حرفه ای همراه شوید تا ارزان ترین را برای شما در کوتاه ترین زمان پیدا کند. ما به شما فی بلیط را پیشنهاد می کنیم.