صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

از خرید چارتری بلیط هواپیما چه می دانید؟

هر جا بین 2 راهی خرید سیستمی و خرید چارتری بلیط هواپیما ماندید، موقعیت و شرایط را بسنجید و بر اساس اطلاعات و داده هایی که دارید اقدام به خرید کنید. شرایط برای انتخاب شما تعیین کننده و موتور جستجوی فی بلیط برای شما به ارمغان آورنده ی بلیطی ارزان و مناسب است. اگر با چون و چراهای خرید چارتری بلیط هواپیما آشنا شوید و پاسخ آنها را بدانید ما به شما قول می دهیم که خریدی موفق و مفید خواهید داشت.

چارتری یا سیستمی؛ مساله این است!

ایرلاین ها هر ساله مسیرهای پروازی و قیمت های خود را تعیین می کنند. این پروازها زمان و هزینه ی مشخصی دارند و شما می توانید از ماه ها قبل بلیط خود را خریداری کنید و در صورت انصراف از پرواز، بلیط خود را با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه پس دهید و بقیه پول خود را دریافت کنید. این پرواز را پرواز سیستمی و بلیط آن را بلیط سیستمی می گویند. در پرواز چارتری همه یا بخشی از صندلی های یک هواپیما در مدت زمانی مشخص توسط یک شرکت چارتر کننده اجاره می شود و بلیط هایی که تحت این نوع پرواز فروخته می شود به بلیط چارتر مشهور است. البته لازم به ذکر است که مفهوم هواپیمای چارتر با پرواز یا بلیط چارتر اندکی متفاوت است و نباید با آن اشتباه گرفته شود. منظور از هواپیمای چارتر هواپیمایی است با ابعاد کوچکتر که کمتر از 10 نفر مسافر را جابجا می کند. این هواپیما با دارا بودن فضای خصوصی و لوکس، معمولا از جانب شخصیت های مختلف تجاری و سیاسی و غیره جهت تسهیل و تسریع در روند پرواز اجاره می شود.

تا زمانی که درخواست برای خرید بلیط هواپیما چارتر وجود داشته باشد چارتر کننده لزومی برای پایین آوردن نرخ بلیط هواپیما چارتر نمی بیند. در این شرایط بلیط هواپیما هم قیمت با بلیط سیستمی و یا گران تر از این بلیط عرضه می شود. در شرایطی که نرخ بلیط چارتر با بلیط سیستمی برابر بود بهتر است بلیط سیستمی تهیه کنید. چرا؟ برای پاسخ به این سوال با ما باشید. بلیط چارتر خوب است و البته پرطرفدار و دلیلش متغیر بودن قیمت آن و در برخی از فصول ارزان بودن آن است. اما در شرایطی قیمت بلیط چارتر با بلیط سیستمی یکی می شود و از آنجایی که امکان لغو، انصراف، استرداد و تغییر زمان بلیط سیستمی آسان تر از بلیط چارتر است، پیشنهاد می شود بلیط سیستمی را تهیه کنید. انصراف از سفر و لغو بلیط چارتر آسان نیست. در مواردی امکان لغو اصلا وجود ندارد و در صورت وجود، جریمه زیادی به آن تعلق می گیرد و درصد قابل توجهی از مبلغ اصلی به شما برگردانده نمی شود. همچنین در بلیط های سیستمی زمانی که کودک 2 تا 12 سال به همراه دارید از آنجایی که بلیط سیستمی مخصوص این سن با قیمت کمتر ارایه می شود این بلیط ارجحیت بیشتری به بلیط چارتری دارد چراکه در بلیط هواپیما چارتر نرخ بلیط برای این محدوده سنی مطابق نرخ بلیط بزرگسال محاسبه می شود و تنها برای افراد زیر دو سال که به آنها نوزاد اطلاق می شود قیمت بلیط تفاوت دارد.

سفری ارزان با خرید چارتری بلیط هواپیما

همانطور که گفتیم خرید بلیط هواپیما ارزان هم می تواند شامل بلیط سیستمی شود و هم بلیط چارتری فقط باید موقعیت را سنجید و بر اساس آن اقدام کرد. برای خرید بلیط هواپیما خارجی هم مانند بلیط هواپیما داخلی به سایت های فروش بلیط هواپیما مراجعه کنید و مبدا و مقصد خود را مشخص کنید و چنانچه قیمت مناسب می خواهید میزان بودجه ی خود را ثبت کنید و بر اساس آن جستجوی خود را انجام دهید تا بتوانید خرید بلیط هواپیما خارجی ارزان داشته باشید. ارزان بودن ملاک مناسب بودن نیست به طور مثال برای خرید بلیط چارتری مشهد تهران اگر به دنبال بلیط ارزان هستید باید با لحاظ کردن توقعات و هزینه ی خود بلیط ارزان بخواهید. اگر کلاس پروازی فرست کلاس و یا ساعت پرواز خاصی مد نظرتان است شاید ارزان نباشد ولی می تواند مناسب شرایط درخواستی شما بلیطی با قیمت مناسب پیدا شود به هر روی، شما می توانید با تکیه بر سایت فی بلیط تمام انتظاراتی که از یک بلیط هواپیما دارید را در اسرع وقت برآورده کنید.