صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

همه آنچه که درباره بلیط چارتر هواپیما باید بدانید

بلیط چارتر هواپیما ارزان و آسان و مطمئن می خواهید به موتور جستجوی فی بلیط مراجعه کنید که با پشتیبانی 24 ساعته تمام قیمت های موجود در سیستم هواپیمایی را در کمترین زمان و با سرعت تمام برای شما لیست می کند و شما را به یک سفر مقرون به صرفه سوق می دهد.

چارتر اصطلاحی است رایج که به وقت سفر بسیار به چشم می خورد. چارتر در لغت یعنی دربست اجاره کردن و در معنی در سازمان هواپیمایی به اجاره ی صندلی های هواپیما به صورت دربست گفته می شود. در واقع آژانس‌های مسافرتی همه یا تعدادی از صندلی‌های یک هواپیما را از یک خط هوایی اجاره می کنند و بلیط آنها را در قالب پرواز چارتر، مستقیما به مسافران می‌فروشند. پرواز چارتر در مسیرهای پر رفت و آمد و شهرهای پر مسافر بیشتر و بلیط چارتر هواپیما نیز پرطرفدارتر است زیرا به نسبت بلیط سیستمی که طبق نرخ مصوب قیمت گذاری می شود معمولا ارزان تر به فروش می رسد.

بلیط چارتر هواپیما چه بلیطی است؟

چارتردهنده به ایرلاینی گفته می شود که صندلی هایش را اجاره می‌دهد و چارترکننده شامل آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی می شود که تعدادی از صندلی‌های یک هواپیما یا همه ی آنها را به صورت یکجا اجاره می‌کند. اگر شرکتی همه ی یک پرواز را اجاره کند به آن فول چارتر(Full Charter) و اگر تعدادی از صندلی های یک پرواز را اجاره کند سیت چارتر((Seat Charter می گویند.

از مزایای بلیط چارتر این است که هر چه به زمان پرواز نزدیک تر شویم، این بلیط در ارزان ترین حالت ممکن به فروش می رسد چراکه چارترکننده برای تک تک صندلی های هواپیما هزینه کرده و نمی خواهد با خالی ماندن صندلی ها متضرر شود از این رو با قیمت پایین تر حتی، سعی می کند تمام بلیط ها را بفروشد. برای مثال خرید بلیط چارتر هواپیما مشهد تهران را که در حالت عادی 300 هزار تومان تمام می شود، می توانید 90 هزار تومان بخرید. البته به شما در ادامه خواهیم گفت که چگونه همین خرید چارتر بلیط هواپیما مشهد ممکن است 300 هزار تومان و یا حتی بیشتر هم تمام شود.

پرواز چارتری یا معمولی؛ مساله این است!

شرکت های هواپیمایی در طول هفته یا ماه با قیمت مشخصی به مقصد همه شهرها پرواز دارند که به این پروازها، پرواز سیستمی یا معمولی گفته می شود. شما در پرواز معمولی به طور مثال به یکی از شهرهای ایران برای سفر خود برنامه ریزی می کنید، از چند هفته قبل رزرو و سپس خرید بلیط هواپیما داخلی خود را انجام می دهید و چنانچه در برنامه ی سفرتان تغییراتی بوجود آمد و از سفر منصرف شدید پرواز خود را جابجا و یا کنسل می کنید. این قابلیت کنسل کردن در واقع برتری بلیط سیستمی نسبت به بلیط چارتری است. در صورت خرید بلیط هواپیما چارتر امکان تغییر زمان، جابجایی پرواز، پس دادن و کنسلی وجود ندارد. پس در هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر از تاریخ رفت و برگشت خود اطمینان حاصل کنید تا متحمل هزینه ی خسارت نشوید.

اگر خانوادگی سفر می کنید قیمت بلیط چارتر ممکن است گران تر از قیمت بلیط معمولی تمام شود چراکه قیمت بلیط چارتر برای همه سنین یکسان و تنها برای نوزادان زیر دو سال ارزان تر است. در فصل های پر سفر هم قیمت بلیط چارتر مثل همیشه مقرون به صرفه نیست و گاه از قیمت بلیط سیستمی هم بالاتر می رود.

پس برای خرید بلیط هواپیما ارزان این نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید با وجود هزینه های بالای سفر و رفت و آمد با هواپیما، یک سفر مناسب و مقرون به صرفه داشته باشید. شما با مراجعه به سایت فروش بلیط علی بابا ممکن است یک خرید بلیط چارتری هواپیما علی بابا مثلا به مقصد مشهد از نوع مطمئن و مناسب داشته باشید اما اینکه خرید بلیط چارتری مشهد شما حتما ارزان ترین باشد هیچ ضمانتی وجود ندارد.

خرید بلیط چارتری هواپیما ارزان تنها و تنها بستگی به نحوه ی جستجوی شما دارد. به جای وقت تلف کردن در سایت های مختلف فروش بلیط به موتور جستجوی www.feebilit.com مراجعه کنید تا با مقایسه ی قیمت ها، ارزان ترین آنها در اختیار شما قرار گیرد.