صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

بلیط لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری همانطور که از اسمش پیداست بلیطی است که مسافر در لحظات پایانی نزدیک به پرواز تهیه می کند.

بلیط لحظه آخری برخلاف باور عموم همیشه ارزان نیست و عواملی چون نوع پرواز(داخلی و خارجی) و فصل سفر(فصل پر سفر یا خلوت سال) بر قیمت بلیط لحظه آخری تاثیر می گذارند و آن را ارزان تر می کنند. در پروازهای داخلی چه بسا این بلیط در ایام تعطیلات، مناسبت های مذهبی و اعیاد گران تر هم می شود اما اگر به دنبال بلیط لحظه آخری ارزان هستید در روزهای غیر پیک این بلیط معمولا ارزان عرضه می شود.

بلیط لحظه آخری چارتر کدام است؟

ممکن است بارها اصطلاحات بلیط لحظه آخری چارتر مشهد یا بلیط لحظه آخری چارتر استانبول را شنیده باشید. بلیط لحظه آخری اغلب در کنار "چارتر" به کار می رود. بلیط چارتر چیست؟ چارتر کردن بلیط هواپیما یا یک صندلی، یعنی پیش خرید یا اجاره ی آن از شرکت های هواپیمایی و قیمت گذاری توسط چارترکننده ها.

در واقع زمانی که بلیط های چارتری در ساعات نزدیک به پرواز(کمتر از 24 ساعت) هنوز به فروش نرفته اند و ظرفیت هنوز کامل نشده است، به دلیل اینکه چارتر کننده متحمل هزینه های سنگین نشود این بلیط ها با نرخی کمتر از نرخ معمول یک بلیط هواپیما عرضه می شوند که به آن گفته می شود بلیط لحظه آخری چارتر.

شرایط مسافری که با بلیط لحظه آخری در هواپیما می نشیند با کسی که بلیط سیستمی همان پرواز را خریده است هیچ تفاوتی ندارد. تفاوت قیمت ها در یک پرواز به دلیل اشکال مختلف عرضه ی بلیط است اما شرایط پرواز یکسان است.

بلیط هواپیما لحظه آخری در ساعات پایانی نزدیک به پرواز عرضه می شود بنابراین هیچ زمانی برای کنسلی و استرداد وجود ندارد و در صورت انصراف از سفر بهتر است از خیر این بلیط هم گذشت.

بلیط لحظه آخری معمولا مقرون به صرفه است البته در برخی از فصول سال که پیک سفر نیست اما از نظر برنامه ریزی و ساعت پرواز، مسافر محدود به همان زمان و ساعت پرواز تعیین شده است و هیچ حق انتخابی ندارد. پس اگر اهل برنامه ریزی و زمان بندی و آماده سازی قبل سفر هستید به بلیط لحظه آخری خیلی دل نبندید. قید بلیط لحظه آخری ارزان را هم در ایام پر سفر(نوروز و تعطیلات رسمی) بزنید.

بلیط لحظه آخری؛ آسان و ارزان با فی بلیط

برای رفتن به سفر با بلیط لحظه آخری باید چمدان هایتان بسته باشد و منتظر چک کردن و اعلام کردن این بلیط باشید تا به محض موجود شدن، عزم فرودگاه کنید. برای اطلاع از انواع بلیط هواپیما لحظه آخری با انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر، بلیط هواپیما مورد نظر خود را در موتور هوشمند فی بلیط جستجو کنید و از مناسب ترین بلیط هواپیما چارتر مطلع شوید.

خرید بلیط لحظه آخری با توجه به استرس زا بودن تهیه ی آن سرعت بیشتری می طلبد که البته موتور جستجوی فی بلیط به نشانی www.feebilit.com بهترین امکانات و تسهیلات را فراهم کرده تا این نوع بلیط در کمترین زمان به دست مشتری برسد.