صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

بلیط لحظه آخری چارتر ارزان را از دست ندهید

بلیط لحظه آخری چارتر می تواند از کمتر از 80 هزار تومان شروع شود تا بالغ بر 180 هزار تومان. اما این بازه ی متغیر قیمت از کجا می آید؟ از چارترکننده ای که برای پر شدن ظرفیت هواپیما اقدام می کند و موتور جستجویی که شما را به این بلیط می رساند. پس با فی بلیط همراه شوید. چارتر واژه ی آشنایی است در بلیط هواپیما و البته بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری چارتر بلیط های پرطرفدار و محبوبی به شمار می روند.

بلیط چارتر چیست؟

بلیط هواپیما چارتر یکی از انواع بلیط های هواپیما است که در کنار بلیط سیستمی توسط شرکت های هواپیمایی و آژانس ها و دفاتر مسافرتی و جهانگردی به مسافران فروخته می شوند. متغیر بودن، غیر قابل استرداد بودن و یکسان بودن برای همه رده های سنی از ویژگی های بلیط هواپیما چارتر است. بلیط چارتر ارزان مربوط به زمانی می شود که که ترافیک پرواز و پیک سفر نباشد.

چند نکته کلیدی در باب بلیط لحظه آخری

اکثر آژانس های مسافرتی در زمان معینی از سال، صندلی های یک پرواز را چارتر و یا به عبارتی از یک شرکت هواپیمایی اجاره می کنند اما در مواقعی که نمی توانند تمام صندلی های خود را بفروشند و خطر خالی ماندن پرواز چارتر به وجود می آید، برای جلوگیری از تحمل ضرر و زیان، بلیط لحظه آخری را در دستور کار خود قرار می دهند که این بلیط می تواند بلیط لحظه آخری چارتر خارجی باشد و یا داخلی. بلیط لحظه آخری یک بلیط دو سر برد است به طوری که هم به نفع چارترکننده است و هم مسافر از این مساله سود می کند. بلیط با قیمت تخفیف خورده به فروش می رسد تا صندلی ها خالی نماند و ضرری متوجه چارترکننده نشود و از طرفی مسافر بلیط های باقیمانده را بسته به نوع پرواز(داخلی یا خارجی) با تخفیف های 10 تا 50 درصدی می خرد. این باور که کسانی که بلیط ارزان تری تهیه می کنند از امکانات سطح پایین تری در پرواز برخوردارند کاملا اشتباه است. شرایط پرواز کسی که با بلیط لحظه آخری وارد هواپیما می شود با کسی که بلیط سیستمی دارد هیچ فرقی ندارد و فقط در میزان هزینه که به تبع شرایط

عرضه ی بلیط بالا و پایین شده است متفاوت است. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در کنارتان مسافری با 80 هزا رتومان بلیط لحظه آخری سوار هواپیما شده باشد و شما با 180 هزار تومان!

در ادامه چند نکته کلیدی که بهتر است قبل از خرید بلیط لحظه آخری چارتر بدانید را برای شما توضیح می دهیم:

  • شرایط استرداد بلیط لحظه آخری درست همانند بلیط چارتری است؛ تقریبا غیرممکن است. دلیل آن کاملا واضح است. فاصله ی تهیه ی بلیط لحظه آخری تا لحظه ی پرواز کوتاه است و کمتر از زمان استانداردی است که برای لغو بلیط در نظر گرفته می شود. بنابراین بلیط لحظه آخری را با اطمینان از سفر خود تهیه کنید چون بر خلاف بلیط سیستمی و همانند بلیط چارتری قابل استرداد نیست.
  • اگر اهل برنامه ریزی و مشخص بودن ساعت پرواز و نوع ایرلاین و از این قبیل موارد هستید بهتر است دور بلیط لحظه ی آخری را خط بکشید. اگر چه این نوع بلیط در هزینه های شما صرفه جویی می کند و مقرون به صرفه در می آید اما از نظر برنامه ریزی و ساعت پرواز و نوع ایرلاین و ...، هیچ حق انتخابی برای شما باقی نمی گذارند.
  • بلیط لحظه ی آخری در ساعات پایانی نزدیک به پرواز به فروش می رسد پس باید چمدان هایتان بسته باشد تا به محض خریدن آن به فرودگاه بروید و پرواز کنید. بلیط لحظه آخری همیشه کاربرد دارد چه آن موقع که یک ضرورت شما را وادار به سفر می کند و باید در اسرع وقت به مقصد برسید و چه آن موقع که پیک سفر نیست و این بلیط با قیمتی بسیار ارزان تر از بلیط معمولی به فروش می رسد.

بلیط لحظه آخری چارتر را چگونه تهیه کنیم؟

شما برای تهیه ی به طور مثال بلیط چارتر مشهد تهران به سایت های معتبر فروش بلیط مراجعه می کنید و بلیط خود را از آنجا می خرید اما جستجوی بلیط لحظه آخری چارتر کار آسانی نیست و نیاز به یک موتور جستجوی پیشرفته و هوشمند دارد تا شما را به بلیط دلخواهتان برساند. ما به شما موتور جستجوی حرفه ای فی بلیط را پیشنهاد می کنیم که شما را در کمترین زمان ممکن به بهترین و ارزان ترین بلیطی که درخواست داده اید می رساند.