صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

چرا قیمت بلیط هواپیما متغیر است؟

نرخ مصوب بلیط هواپیما سال 98 در راه است. قیمت بلیط هواپیما بسته به مسیر پرواز، زمان سفر، شرکت هواپیمایی، چارترکننده و حتی کلاس پروازی تغییر می کند و شما برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت بلیط هواپیما می توانید به سایت های معتبر جستجو مراجعه کنید.

گردشگری یا توریسم یک صنعت پویا، در حال رشد و رقابتی است که عناصر عمده و تعیین کننده ای از جمله سیستم حمل و نقل و به طور اخص سیستم حمل و نقل هوایی را شامل می شود. بخشی از هزینه های گردشگری به هزینه های سفر هوایی برمی گردد که با توجه به مسیر پرواز، زمان سفر، نوع ایرلاین و محل تهیه بلیط متفاوت هستند. حتی نوع بلیط؛ اینکه بطور سیستمی یعنی بر اساس نرخ مصوب تهیه شود یا بصورت چارتری بر قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار است.

عوامل موثر بر تغییر قیمت بلیط هواپیما

تنوعی که در قیمت بلیط هواپیما وجود دارد نه در قطار است و نه در اتوبوس و نه در سایر وسایل حمل و نقل عمومی. به طور مثال قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد در یک سال با چندین نرخ به فروش می رسد که این متغیر بودن به عوامل گوناگونی چون نوع بلیط(سیستمی یا چارتری)، رقابت بین چارترکننده ها و شرکت های هواپیمایی، میزان تقاضای مسافران بسته به روزهای تعطیل و مناسبت دار و نیز فصول شلوغ و خلوت گردشگری دارد.

قیمت بلیط هواپیما داخلی بسته به کلاس پروازی و شرکت هواپیمایی متفاوت است. به طور مثال، قیمت بلیط هواپیما اکونومی کلاس با قیمت بلیط هواپیما بیزنس کلاس یکی نیست. برای پرواز مشهد بعنوان پرطرفدارترین و پرترددترین مسیر پروازی هم همین است. قیمت بلیط هواپیما مشهد بسته به نوع ایرلاین و حتی کلاس پروازی متنوع ارایه می شود. از این رو برای تهیه بلیط هواپیما به مقصد مشهد بهتر است همه ی جوانب و فاکتورهای تعیین کننده جستجو و بررسی شود.

حتی چارترکننده ها قیمت های یکسانی ارایه نمی دهند و هر چارترکننده ای با توجه به سیاست ها و خط مشی رقابتی خود، بلیط های چارتری را قیمت گذاری می کند. نسبت تغییرات در بلیط های سیستمی کمتر و تقریبا با کمترین نوسان، با نرخی ثابت عرضه می شود. از این رو نمی توان به طور دقیق برای یک مسیر پروازی در یک زمان مشخص یک قیمت بلیط هواپیما ثابت تعریف کرد و فقط می توان تا حدودی بازه ی قیمت ها را حدس زد.

جستجوی ارزان ترین قیمت در فی بلیط

شناخت روش های خرید بلیط هواپیما اعم از خرید بلیط هواپیما خارجی و خرید بلیط هواپیما داخلی، اطلاع از قیمت ها و استفاده از مسیرهای آسان برای رسیدن به قیمت بلیط هواپیما دلخواه و ارزان می تواند به تهیه بلیط ارزان و مدیریت هزینه های سفر و گردشگری کمک ویژه ای کند. در بین بلیط هواپیما خارجی، بلیط ترکیه یکی از پرطرفدارین بلیط هاست. بسیاری از گردشگران در فاصله ی ماه های بهار و پاییز اقدام به خرید بلیط هواپیما ترکیه می کنند. قیمت بلیط هواپیما ترکیه با توجه به افزایش متقاضیان در این ماه ها قاعدتا افزایش می یابد. ولی اگر به طور مثال در تهران هستید و قصد سفر به استانبول را دارید قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول را در ماه های کم سفر به صورت بلیط لحظه آخری چارتر در سایت های معتبر جستجو کنید تا به یک بلیط ارزان و مناسب دست یابید.

برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت بلیط هواپیما می توانید به سایت www.feebilit.com مراجعه کنید.