صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

بلیط هواپیما استانبول را ارزان بخرید

نزدیک بودنش به ایران، مراکز خرید مشهورش و آب و هوای دل انگیزش باعث شده است تا بالاترین آمار بازدید گردشگران خارجی از ترکیه متعلق باشد به ایرانیان. از این رو ترکیه بین 7 تا 12 خط پروازی خود را در اختیار مسافران ایرانی قرار داده است. شما می توانید بلیط هواپیما استانبول ارزان را از فی بلیط بخرید. ترکیه تاریخی و دیدنی است و همسایگی این کشور با ایران و قیمت مناسب رفت و آمد به آن و مراکز خرید مشهور و آب و هوای دل انگیزش باعث شده است تا بالاترین آمار بازدید گردشگران خارجی از آن ایرانی ها باشد. از این رو بلیط هواپیما استانبول یکی از بلیط های پرطرفدار و پرمخاطب ایرانی هاست.

سفر به تاریخ پادشاهان عثمانی

قدمت استانبول به ۶۶۰ سال قبل از میلاد بر می گردد. این شهر را بیزانس ها و مستعمره نشینان یونانی تاسیس کردند. در سال ۱۴۵۳ میلادی هفتمین شاه عثمانی "سلطان محمد دوم" شهر کنستانتینوپل را فتح کرد و نام شهر را به استانبول یعنی جایگاه وفور اسلام تغییر داد. اگرچه آنکارا پایتخت ترکیه است اما استانبول از نظر گردشگری و اقتصاد و تجارت همچنان پیشتاز است. فرودگاه بین المللی "آتاتورک" و فرودگاه بین‌المللی "صبیحه گوکچن" دو فرودگاه‌ بین‌المللی این کشور هستند. بورک، دلمه، اسکندرکباب، لهمجون و سیب‌زمینی شکم پر از غذاهای بومی ترکیه هستند که با ذایقه ی ایرانی ها هم سازگار است. قهوه ی ترک یا چای به همراه باقلوای ترکی نوشیدنی معروف این شهر است و آیران یکی از نوشیدنی‌های ملی ترکیه است که مشابه دوغ از ترکیب ماست سرد با آب و نمک تهیه می‌شود. سیستم حمل و نقل در شهر استانبول شامل تاکسی، اتوبوس، تراموا و کشتی می شود. مسافران می توانند از کشتی های استانبولی برای رفت و آمد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استفاده کنند. اگر می خواهید سفر دریایی تان مقرون به صرفه درآید بهتر است از کشتی معمولی به جای کشتی کروز استفاده کنید.

از جمله جاذبه های تماشایی این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایا صوفیه: مشهورترین جاذبه ی گردشگری استانبول با بنایی بسیار باشکوه در منطقه ی تاریخی استانبول که در طول تاریخ توسط امپراتوری های مختلف دست به دست گشته است. ایاصوفیه روزگاری بزرگ ترین کلیسای جامع دنیا محسوب می شد و معماری خاص و زیبای آن الهام بخش بناهای متعدد دیگری در استانبول بوده است.
  • مسجد آبی : مسجد سلطان احمد که به خاطر رنگ آبی کاشی هایش به مسجد آبی هم شهرت پیدا کرده است. این مسجد زیبا در اوایل قرن ۱۷ ساخته شده و از آن زمان تا به امروز مکانی برای عبادت و نیایش مسلمانان بوده است.
  • کاخ توپکاپی : این قصر باشکوه با معماری نفس گیری که دارد توسط ۵ کیلومتر دیوار سنگی با ۲۷ برج دیدبانی احاطه شده و روایت گر عظمت امپراتوری عثمانی است.
  • بازار بزرگ : یکی از بزرگ ترین بازارهای سرپوشیده دنیا و البته با معماری شبیه به بازارهای سنتی خودمان.
  • آب انبار باسیلیکا سیسترن : متعلق به قرن ششم میلادی با فضایی جادویی و ستون های باشکوه و زیبا که از لحاظ معماری در نوع خود بی نظیر است و نشان از پیشرفت های معماری دوران بیزانس دارد.
  • مسجد سلیمانیه : توسط سینان، معمار مشهور بسیاری از بناهای استانبول و برای سلطان سلیمان ساخته شده است. در گوشه ای از این مجموعه هم آرامگاه سلطان سلیمان و همسر محبوبش، خرم سلطان قرار دارد که در کشورهای غربی به رکسانا شهرت دارد.
  • کاخ دلمه باغچه : یکی از باشکوه ترین، مجلل ترین و زیباترین بناهای استانبول و دنیاست با سبک بی نظیر ترکیبی از سبک معماری سنتی عثمانی و سبک های اروپایی نئوکلاسیک.
  • برج گالاتا : یکی از نمادهای استانبول که بر فراز تپه ای مشرف به منطقه ی قدیم و تنگه ی بسفر قرار گرفته است و بلندترین بنای شهر محسوب می شود.

سفر به شهر دوست داشتنی با ارزان ترین بلیط هواپیما استانبول

همسایگی و مناسبات خوب ایران و ترکیه و تعدد گردشگران و مهاجران ایرانی، ترکیه را بر آن داشته است تا بین 7 تا 12 خطوط پروازی خود را در اختیار مسافران ایرانی قرار دهد. شما در استانبول می توانید آب و هوای مدیترانه ای، گرمسیری و اقیانوسی را تجربه کنید. تقریبا همه ی ماه های سال برای سفر به استانبول مناسب است، اما بهترین زمان برای سفر به این شهر بهار و پاییز است. قاعدتا خرید آنلاین بلیط هواپیما نه تنها برای سفر به استانبول بلکه برای سایر سفرها هم پیشنهاد می شود چراکه شما می توانید به جای مراجعه ی حضوری به دفاتر و آژانس های مسافرتی و جهانگردی با خرید اینترنتی بلیط هواپیما کلی در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید. از طرفی با جستجو و خرید بلیط هواپیما چارتر که در اکثر مواقع سال برای پروازهای استانبول موجود است مناسب ترین و ارزان ترین بلیط هواپیما را تهیه کنید مشروط به اینکه قواعد تهیه ی یک بلیط ارزان را بدانید و مهم تر اینکه در فصول شلوغ سفر، انتظار خود را معقول کنید. با تمام این اوصاف، شما می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما استانبول را از معتبرترین و بهترین موتور جستجوی بلیط یعنی فی بلیط بخواهید.