صفحه اصلی درباره ما قوانین و مقررات راهنما فی بلیط تماس با ما

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

در حال تلاش هستیم تا این قسمت را راه اندازی کنیم.

جزییاتی از قیمت بلیط مشهد تهران

مسیر هوایی مشهد تهران محبوب است چراکه مسیر طولانی بین این دو شهر در فاصله ی زمانی 90 دقیقه با هواپیما طی می شود بدون هیچ خستگی و دردسری. اگر به دنبال قیمت بلیط مشهد تهران ارزان هستید عوامل موثر بر قیمت بلیط را بشناسید و بلیط خود را از فی بلیط تهیه کنید. مشهد و تهران دو شهر پرجاذبه هستند و مسیر هوایی آن ها همیشه شلوغ و پرتردد است. رفت و آمد بین دو پایتخت سیاسی و معنوی و نیز مناسبات فرهنگی، اقتصادی، تجاری، علمی و ... بین این دو کلان شهر مهم ایران، مسیرهای هوایی و زمینی بین مشهد و تهران را از اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است. در ادامه با عوامل موثر بر قیمت بلیط مشهد تهران آشنا می شویم.

از پایتخت تا پایتخت

مشهد پایتخت ایران در دوره ی افشاریان و دومین شهر پرجمعیت بعد از تهران در شمال شرقی ایران واقع شده و مرکز استان خراسان رضوی است. شهری میان کوه های هزار مسجد و بینالود که آب و هوای آن در زمستان سرد و خشک و در تابستان گرم و سوزان است. از این رو برای سفر به مشهد در فصل بهار و پاییز تعلل نکنید که همه ی محسنات این شهر در این دو فصل نشان از یک سفر لذت بخش برای شما دارد؛ آب و هوای مطبوع و معتدل، بلیط های ارزان چارتر و لحظه آخری، اقامتگاه های مناسب، ترافیک متعادل شهری و ... .

حرم مطهر امام رضا(ع) مهم ترین جاذبه ی مشهد است که میلیون ها زائر و مسافر را از ایران و جهان به سوی خود می کشاند. معماری کم نظیر مسجد گوهرشاد در دل حرم امام رضا یکی دیگر از جاذبه های تماشایی این شهر است. در کنار آنها می توان به جاذبه های دیگری چون آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادرشاه، آرامگاه خواجه ربیع، گنبد هارونیه و ییلاقات شاندیز، طرقبه و زشک اشاره کرد که هر کدام قدمت، تاریخ و یا طبیعت و جغرافیای خاص خود را دارند و بسیار چشمگیر و زیبا هستند.

نکاتی پیرامون قیمت بلیط مشهد تهران

قيمت بليط مشهد تهران هواپيما به زمان سفر شما بستگی دارد. در تعطیلات و مناسبت های مختلف به ویژه مناسبت های مذهبی قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد گران می شود و به تبع آن اگر در همین روزها قصد خرید بلیط هواپیما مشهد به تهران داشته باشید و به موقع خرید خود را انجام ندهید چه بسا ممکن است آن را نتوانید پیدا کنید و از سفر جا بمانید چون به دلیل ازدحام مسافر در این ایام ظرفیت ها به سرعت پر می شوند و بلیط ها به فروش می رسند پس باید زودتر به فکر افتاد و اقدام کرد. اما همیشه وضع به این منوال نیست و بلیط هواپیما تهران مشهد رفت و برگشت در روزهایی از سال، هم راحت پیدا می شود و هم ارزان به طوریکه در ایام کم تردد مانند زمستان قیمت آن حتی ممکن است تا نصف مبلغ معمول پایین بیاید. با توجه به اینکه بخشی از هزینه ی سفر به مشهد مربوط به هزینه ی رفت و آمد آن می شود قاعدتا هر چه این هزینه کمتر و مقرون به صرفه تر باشد در هزینه سفر بیشتر صرفه جویی می شود.

بهترین مسیر از مشهد به تهران و بالعکس، مسیر هوایی است چرا که یک مسیر بالغ بر 10 ساعته چه با قطار و چه با اتوبوس، با هواپیما در مدت زمان یک ساعت و ربع زمان می برد. ایرلاین های معتبری چون ایران ایر، زاگرس، ایران ایرتور، کاسپین، آتا، سپهران، ماهان ایر، تابان، معراج و ... این مسیر پروازی را پوشش می دهند که قیمت بلیط هواپیما مشهد به تهران و بالعکس برای هر کدام از این ایرلاین ها متفاوت است. پس همانطور که گفته شد قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران بسته به زمان سفر و نوع ایرلاین می تواند فرق کند. همچنین کلاس پروازی هم در این نوسات تاثیرگذار است. قیمت بلیط مشهد تهران شما اگر چارتری باشد با نوع سیستمی آن تفاوت دارد و خلاصه اینکه عوامل موثر بر قیمت بلیط شما مشخص هستند و شما باید با اطلاع از جزییات همه ی اینها بتوانید بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید. اگر می خواهید انتخاب خود را کامل کنید و به امتیازات خرید بلیط خود بیفزایید همراه فی بلیط شوید تا با جستجو و مقایسه ی انواع بلیط و مشخصات آنها، بهترین ها را به شما نمایش دهد.